Online Kimya Özel Dersi Al

ÜCRET

KONU

TARİH

Tablo 5’in Özel Koşulları ve Açıklamaları

YKS Üniversite Kontenjanları Klavuzu 2020

Tablo 5, 2020-2021 ders yılında Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve/veya Özel Yetenek Sınavı sonuçlarına göre öğrenci alınacak yükseköğretim programlarını içerir.

Tablo 5’i görmek için aşağıdaki butona tıkla.

Tablo 5’in Özel Koşulları Hakkında

Tablo 5’te yer alan programlarla ilgili olarak uygulanacak işlemler ve gerekli koşullar, ilgili yükseköğretim kurumlarınca ön kayıt sırasında adaylara duyurulacaktır.

Tablo 5’te gördüğünüz programlardan bazıları özel yetenek sınavı yapmaksızın sadece YKS puanına göre öğrenci alabilmektedir. Programlarla ilgili bazı özel koşul ve açıklamalar, programın yanında (Bk. 1), (Bk. 2) vb. şeklinde gösterilmiştir. Bu koşulların neleri içerdiğini görmek için aşağıdaki bağlantıya tıkla.

Detaylı Bilgi İçin

Adaylar, öğretim sırasında ödenecek olan ücretler, harçlar, burslar, hazırlık eğitimi, programın öğretim dili vb. bilgileri ilgili yükseköğretim kurumlarından edinmelidirler.

Kimler Başvurabilir?

Merkezi yerleştirme sistemiyle herhangi bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanmış olan adaylar da bu tabloda gösterilen programlara başvurabilirler.

Puan Hesabı

Bu tabloda yer alan programlara YKS ve/veya Özel Yetenek Sınavı sonuçlarına göre öğrenci alınırken adayın ortaöğretimdeki başarısı da Yükseköğretim Kurulunca belirlenecek yöntemle göz önünde tutulacaktır.

Öğretmenlik Barajı

2020-YKS’den itibaren özel yetenek sınavı ile öğrenci alan öğretmenlik programlarına başvuru yapabilmek için adayların TYT puanının en düşük 800 bininci başarı sırasına sahip olmaları gerekmektedir.

DERSİN SONU

Kimya Özel Dersi Al

Yorum yaparak bize destek olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu kadar HTML serbest:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>