Sitemi Teslim Aldıktan Sonra Başka Bir Ödemem Olacak mı?

Bu yazıda, siteCenneti.com müşterilerinin, sitelerini teslim aldıktan sonra ödemesi gereken yıllık ücretler açıklanmıştır.

Bir sitesinin, hangi firmadan satın alınırsa alınsın, yayın hayatına devam edebilmesi için, senede bir defaya mahsus olmak üzere, hosting ve domain ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Bu ücretler, sitenin yayın masraflarıdır.

SiteCenneti.com’dan, anahtar teslimi bir site satın alan bir müşterimizin ödediği ücrete, bir yıllık yayın masrafları da dahildir. Yani ilk yıl, müşterilerimizden hosting ve domain bedeli istenmez.

SiteCenneti.com müşterileri için, hosting ve domain ücreti, sitenin yayın hayatına girmesinden bir yıl sonra ödenmeye başlar ve her yıl, senede bir defaya mahsus ödenir. Bu ücreti ödenmeyen site, yayın hayatına devam edemez.

Hosting ve domain ücretleri genellikle dolar üzerinden ve Ülkemizde belli başlı kuruluşlar tarafından satılır. SiteCenneti.com, sattığı siteler için, gerekli olan hosting ve domain ihtiyacını, bu kuruluşların, en kurumsal ve ucuz olanından temin etmeye çalışır. Çalıştığımız firmalarda, bir sitenin, senelik minimum yayın masrafı yaklaşık 40 dolardır.

 

Hosting demek, sitenin içeriğinin kaytılı olduğu sunucu bilgisayarda kiraladığı yer demektir. Yani bir internet sitesini barındırmak ve yayınlamak üzere kiralanan bilgisayardır. Senelik bir ücrete tabidir.

Domain demek, sitenin alan adı veya adresi demektir. İnsanlar bu adres ile sitenize ulaşırlar. Yine domain de senelik olarak kiralanır ve senelik bir ücrete tabidir. (Domain örneği: www.siteadi.com)


--- YAZININ SONU ---
İlgili Yazılar


- Hosting Nedir?

- Domain ve DNS Nedir?

- Siparişim Alındı. Şimdi Ne Olacak?

- Mobil Uyumlu (Responsive) Site Ne Demektir?

- Anahtar Teslimi Site Ne Demektir?

- Yönetim Paneli Nedir?

- SiteCenneti.com ‘dan Satın Alınan Siteler Yönetim Panellidir

- SiteCenneti.com ‘dan Anahtar Teslimi Bir Site Satın Alma Süreci
Yazı Bilgileri


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir